Otse põhisisu juurde

Ford Focus ST 2013 a.

Rahulik laupäev, kulgen vaikselt poe poole ja heliseb telefon, helistab tuttav ning kutsub üht huvitavat vigurit vaatama, käega katsuma ja samas lubab, et sellega saab justkui sõita ka , mis seal siis ikka, eks tuleb minna.
Kohale jõudes näen maja ees seismas valget autot, kuid kummaline tundub see, et linnapildis pole sellist näinud, lisaks torkab kohe silma kummalise asetusega sumpaots mis ei o...legi nii väga ots
Oma autost väljudes hakkab juba vaikselt midagi koitma ja lähemalt uurides saabki pilt selgeks, tegemist on Ford Focus ST 2013 a. mudeliga
Auto välimus ja sisu näeb esimese hooga üsna rahulik välja (täitsa pereauto), aga kui autole paar tiiru peale teha ja juhi kohale maha potsatada, siis hakkavad peas tekkima küsimused: milleks peab väljalaske lõpp-punkt nii suur olema, miks on vaja esistangele nii palju õhuavasid, kas tõesti on pereautole vaja NII suuri ja võimsaid pidureid (krt mu esimesel mossel ei olnud rattad ka nii suured kui siin piduriketas), kas pereautol on vaja ees sportistmeid (muidugi oleks huvitav teada, kas neid saab tellida ka XXL mõõtu), miks spidole 280 km/h vajalik on ja viimaks torkab tugevalt silma armatuuril seier, mille vahemikuks on 0-1.8 bar-i, ei tea, kas see näitab rehvi rõhku, vist mitte
Mootoriruumi kaane all näen tänapäevaautole kohaselt suurt plastikut ja selle keskel ST kirja, väidetavalt selle kaane all 4 silindrit, 2.0 l, väike kompressor, lisaks turbo ja kõik see kokku peaks andma 250+ hobust.
Aga ega siin muud üle jää, kui tuleb tuli potti lüüa ja proovida, kas see 250+ hobust mind ja minu rasket iseloomu liigutada kah jõuavad.
Üsna kohe fikseerib kõrv väga mõnusa jorina ja seda praktiliselt kohe, kui soovin kiirust lisada, samas tunneb tagumik, et niipea kui gaasipedaalilt kiirust paluda, tekib kohe vääne ja seda isegi siis, kui mootoripöörded on väga madalad ja muidugi kui pöörete seier alustab oma teekonda 3000 juurest edasi, siis tekib "tunne" ja see on juba VÄGA MÕNUS tunne , lisaks sellele tundele vaatab peeglist vastu üsna tobe nägu, kus on suunurgad juba kõrvadest kõrgemal .
Muidugi võib juba arvata, et see tunne ja suunurkade ebanormaalne kerkimine jätkub ka siis, kui 130+ kiirusel ei suuda veojõu kontrolli tuli kustuda (äkki on katki?).
Kurvilisel teel saan tundele ja suunurkade kerkimisele juurde tibutagi ja kergelt niisked peopesad, kurvides on see auto ikka väga kiire, usun et minu julgus lõppeb enne, kui see auto teelt lahkub:).
Testimata veel pidurid, hoog sisse, jalg pidurile, vajutame ja nagu naksti, auto seisab, silmad punnis ja tunne on nagu oleks just maandunud hävitajaga lennukikandjal
Kokkuvõtvalt võiks öelda, et nüüd saan aru, milleks väljalaskelõpp ei ole pihlakatoru, miks nii suured pidurid, salongis korvistmed jne. detailid autole on lisatud.

Vot selline puhkepäev siis mul, loodame, et selliseid tuleb veel
Kindlasti annab lisavürtsi see, et tõenäoliselt olen üks esimesi, kes sai Eestis proovida Ford Focus ST 2013 mudelit.


Urrr...



Juhtimisvõimalus ja käivitamine salongist! 



Väike auto, aga pidurid nagu oleks



Kõigil autodel võiks see kohustuslik olla


Nuppe rohkem kui rubla eest :)


1,8 bar-i pole paha


Välimuselt rahulik mootor



Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

MG MGS5 EV taksorindel: mida õpetas meile 10 autot ja üks karm talv

MG MGS5 EV taksorindel: mida õpetas meile 10 autot ja üks karm talv Enamik proovisõite kestab paar tundi ja paarsada kilomeetrit. Meie oma kestab juba mitu kuud. 2026. aasta algusest on meil kasutuses kümme MG MGS5 EV-d, läbisõidud praeguseks 14 000 kuni 35 000 kilomeetrit, ja need autod ei vea peret kord nädalas poodi — need sõidavad Forus äpis taksona, ehk saavad oluliselt karmimat kasutust kui ükski eraomanik neile kunagi annaks. Just sellepärast arvan, et meie tähelepanekutel on natuke rohkem kaalu kui ühel pühapäevasel ringil esinduse ümber. See ei ole reklaamtekst. Räägin ausalt nii sellest, mis töötab hästi, kui ka sellest, mis meil esimese talvega untsu läks. Alustangi sealt, sest see on kõige olulisem osa. Kõigepealt aus jutt: talvine tõrge ja kuidas see lahenes Olgem ausad — esimesed kuud ei läinud libedalt. Kolm meie esimest autot hakkasid talvel tõrkuma. Probleem osutus suuresti seotuks veega, mis kogunes survepesu käigus kuskile radiaatorite/komponentide vahele. Tasub meel...

Kolm KIA-t korraga proovil: EV3, EV4 ja EV5 — kas mõni neist jõuab taksoritta?

  Kolm KIA-t korraga proovil: EV3, EV4 ja EV5 — kas mõni neist jõuab taksoritta? Tunnistan kohe ausalt: KIA polnud kunagi bränd, mille kohta mul oleks olnud tugevat arvamust, eks mäletame kõik neid esimese otsa saabunud KIA ja Hyundai mudeleid, no polnud nagu materjali.   Aga pole saladust, maailm on muutumises ja  never  don't   say  never . Ehk märtsis sõitsin läbi kolm KIA elektriautot — EV3, EV4 ja EV5 — selge eesmärgiga: leida, kas mõni neist sobiks Forus taksoritta. Ja kuna võimalikud kandidaadid, peavad olema mugavad juhile ning ka kliendile ehk mille järgi neid kaalun, ei ole pühapäevane ring esinduse ümber, vaid päris töö. See lugu on sellest, mida ma nägin. Räägin ausalt nii sellest, mis töötab, kui ka sellest, mis ei vaimusta. Aga alustan sealt, kuidas ma KIA juurde üldse jõudsin — sest see on osa loost. Ja et ei ununeks, siis kummardus ja tänud võimaluse eest Viking Motrosile ja Gunnar Koitmaale. Kuidas üks skeptik KIA juurde sattus Esialgsetel ...

Mercedes EQS 450+ seiklus Euroopas LIVE

 Murrame müüti! Aga mida me siis murrame ja mis murdja mina olen?  Valdavalt ikkagi on kuulda, et EV ei kõlba suuresti millekski: pole seal häält, istu kogu aeg juhtme otsas, kindlalt jääd tühja akuga teele ja elu saab EV autoga olema üks paras peavalu. Aga vaatame, teeme õige proovi ja teeme ühe poogna Eesti - Itaalia - Eesti. Kas üldse on võimalik, kas peab sõbra järele kutsuma, kas jään tühja akuga teele, kas suurema osa ajast veedan juhtme otsas? Ja kui peaks sõit sõidetud saama, siis palju kulub elektrit, palju kulub raha ning kui vaevaline on EV-ga pikem seiklus ette võtta? Mina ja istumise all olev EV.   Minu ajalugu on tagasihoidlik, parajalt seiklushimuline, pigem uuendustele avatud, sisuliselt pool elu ninapidi autonduse juures olnud, sh ikka käed alati õlised. Kogemusepagas sõiduautode remondi poole peal rammus ja veelgi rammusam veokite ravimisel. Suur osa elust kummardanud ainult kolme tähemärki (BMW), täna pisut tähti kabetanud ja peale kärpeid on viimasel a...