Ja ongi käes järjekordne võistlus, seekord siis Tallinna rattamaraton, mis toimub kummalisel kombel ca 50 kilomeetrit Tallinnast eemal Kõrvemaal. Laupäeva õhtune ja öine äike ning suuremat sorti vihmasadu tekitavad esialgu kerget kõhklust, aga sõita tuleb, kuskile pääsu ei ole. Rattad pakitud ja sõit algab, mida lähemale Kõrvemaale jõuame, seda selgemaks tõmbub taevas ja aina kõrgemale kerkib temperatuur, mis on saabudes 27 kraadi. Seekord õnnestus saabuda julgelt 2 tundi varem, vähemalt on aega sättida ja sooja teha, mõne hetke pärast jõuavad Edvin ja Meos, ratastele viimane lihv, väikesed tiirud ja aeg stardikoridori veereda, stardis oleme kõik kenasti ühel joonel ja sõit võib alata (temperatuur on kerinud ennast 30 kraadi juurde). Raja esimesed kilomeetrid on rahulikud ja valdavalt langeva profiiliga, aga siis see hakkab, korralik tõus, kerge langus ja nii see kerimine jätkub, tõusud ja langused on üsna järsud, tee ääres hoiatavad sildid "OHTLIK LANGUS", kuna rahv...