Samsung cup seljataga ja käes Tartu rattamaratoni aeg. Saunas naised teadsid rääkida, et rada on kuiv ja isegi suurimad mülkad tolmavad, seega võib arvata, et sõit tuleb kiire ning tahmanäo staatus on garanteeritud. Stardi hommik on üsna jahe ja pilves, kuid stardi ajaks krudib kraadi ja näitab päikest. Kiire soojendus ja stardikoridori trügimine võib alata, kummalisel kombel olen sattunud napilt esimesse gruppi ja trügimine kannab samuti vilja, õnnestub üsna eest startida. Sõit võib alata, start läheb hästi, õnnestus kohe esimese grupi sappa haakida ja peale esimest tõusu on taganttulijatega kerge vahe sees, mõned kilomeetrid pedaalimist ning kolmekesi eemaldusime grupist, rada mõnus kiire, kruusakad, mõned metsateed ja märkamatult ongi raja äärde tekkinud sildid "5 km lõpuni". Viimastel kilomeetritel hakkas minu jõud raugema ja kaks kaasvõistlejat läksid oma teed, õnneks jalg päris pehme veel ei olnud ja suutsin lõpuni täitsa kenas tempos pedaalida, isegi lõpusirgel ko...