Otse põhisisu juurde

Postitused

Kuvatud on kuupäeva september, 2013 postitused

Tartu rattamarton 2013 tehtud

Samsung cup seljataga ja käes Tartu rattamaratoni aeg. Saunas naised teadsid rääkida, et rada on kuiv ja isegi suurimad mülkad tolmavad, seega võib arvata, et sõit tuleb kiire ning tahmanäo staatus on garanteeritud. Stardi hommik on üsna jahe ja pilves, kuid stardi ajaks krudib kraadi ja näitab päikest. Kiire soojendus ja stardikoridori trügimine võib alata, kummalisel kombel olen sattunud napilt esimesse gruppi ja trügimine kannab samuti vilja, õnnestub üsna eest startida. Sõit võib alata, start läheb hästi, õnnestus kohe esimese grupi sappa haakida ja peale esimest tõusu on taganttulijatega kerge vahe sees, mõned kilomeetrid pedaalimist ning kolmekesi eemaldusime grupist, rada mõnus kiire, kruusakad, mõned metsateed ja märkamatult ongi raja äärde tekkinud sildid "5 km lõpuni". Viimastel kilomeetritel hakkas minu jõud raugema ja kaks kaasvõistlejat läksid oma teed, õnneks jalg päris pehme veel ei olnud ja suutsin lõpuni täitsa kenas tempos pedaalida, isegi lõpusirgel ko...

Esimene SEC-i hooaeg tehtud

Vahepeal sai käidud Jõgevamaal Kalevipoja maratonil kihutamas, taas läks ilmaga õnneks, rada oli üsna kiire ja midagi märkimisväärset ei juhtunud. Ajaks õnnestus sõita 1:19:33, kohaks 59 ja vanuseklassis õnnestus 23 koht kätte saada, tundub, et vanuseklassi 20 sekka pääsemine ei ole kaugel. Ja märkamatult oligi saabunud 7. september, seega on aeg oma esimese SEC-i viimane sõit teha, ning punktid kokku lugeda. Stardipaik Pärnumaal Jõulumäel, kuna õnnestus matkasõidul osaleda, siis on juba teada, et kiirus, juurikad, metsateed ja liiv on märksõnadeks, pedaalimiseks plaan aega kulutada tund ja kopkas peale. Start läks ladusalt, kohe õnnestus vanameister Kalju Kochiga ühine tempo saavutada ja nii need kilomeetrid kerisid. Umbes 5 kilomeetrit enne lõppu möödus meist ca 7 pealine seltskond kellele tuli sappa haakida, mõned kilomeetrid suutsin kenasti sabas püsida, aga 2-3 kilomeetrit enne lõppu tõsteti tempot, ning minu jaoks oli see liig, lihtsalt ei olnud enam jõudu sabas püsida ja t...