Otse põhisisu juurde

Juurikanauding Saku100 2015.

Minu kolmas ratturihooaeg on käima lükatud.


2015 on alanud ca 5000 treeningkilomeetriga, soojenduseks Kõllaste maraton, mõned kolmapäevakud ja Hawaii Express Estonian Cup Vooremäe etapp on tehtud.



Kõllastel oli plaan rahulikult võtta ja imekombel see isegi õnnestus. Rahulik start, tee peal võtsin Janelle ja Grete sappa ja nii me finishi poole veeresime.
HEEC Vooremäel sai jalg juba vastavalt võimetele sirgu lastud, kohaks 102. Eelmisel hooajal sai endale eesmärgiks seatud 300 sees püsida, võib öelda, et läks hästi.


Külajuttude järgi pidi Vooremäe olema üks korralik kruusateede ralli, aga tegelikkus oli hoopis teine, rada mõnusalt mitmekülgne, kruus, metsateed, singlid olemas ja kauba peale Vooremägi ise, ai kurja, see oli päris mõnus, pikad tõusud, kiired pikad laskumised, mäefinish, ühesõnaga äge.



Aga mis siin ikka, nüüd siis hoopis teisest puust ürituse juurde.


Kuidas alustada - , äkki siis nii, et kui peas juba piisavalt logiseb, siis on see Haanja100 kõrval järgmine üritus, kus lihtsalt peab ära käima ja kõikse hullem on nakkusoht.


Ürituseks SAKU100


100 km puhast juurikat, pokumaad, käsna ja rabasingleid ning et asi liiga lihtne ei tunduks, siis kõike seda saab nautida täpselt kuus korda, eeldusel, et sõidad kõik ringid läbi.

Iseenesest sellel sõidul kaotajaid ei ole, kui ring tehtud, oled juba tabelis, aga kui juba minna, siis ikka 100 km jahtima.
Ei teagi, kas rahva või korraldaja vodoo tulemusel oli võistluspäeval ilm 5+, päike, temperatuur +10 ja tiba peale.
Ees ootas rida omapäraste nimedega singleid: Pokumaa, Põdra, Veneetsia, Lenduri, Kraavi, J Laasi, Kraavihalli, Oja, Igivana, Sõnajala, Pommiaugu, Rebasehotelli, Kännu, Fukushima, Koolme, Laane ja Käsna singlid.
Võib kohe ära öelda, et iga ringiga süvenes aina rohkem tunne, et loen ühte ja seda sama raamatut, aga read ei taha kinnistuda kahe kõrva vahele, pidev suvetöö, korduseksam jne.
Sõitu alustasin rahuliku tempoga ja seda tegi valdav enamus, kiiret pole kuhugi, pikk päev ja 100 kilomeetrit mõnusaid juurikasingleid ootamas.
Teisel ringil keerasin pisut tempot juurde, enesetunne mõnus ja jalas jõudu jagub.
Endale üllatusena õnnestus juba teise ringi viimasel singlil esimesed mahajääjad kätte saada, kindlasti andis see pisut indu juurde, järelikult kõige aeglasem ei ole.
Kolmas ring samuti täiesti nauditav, tempo hea, kätte sain aina rohkem ja rohkem Saku100 nautlejaid ning ei meenu, et selleks hetkeks oleks tagantpoolt tulijaid möödunud, kuigi liidrikanditaatidelt ringiga saamise oht oli pidevalt olemas.
Neljandale ringile minemisel sai tehtud üpris halva maiguga viga, enda vedelikutarbimist teades eeldasin, et camelbakis joogipoolist jagub ja nii ma läksin.
Hea uudis oli see, et liiklen kümnenda koha piirimail, aga peale Pokumaa singlit selgus kurb tõsiasi, et minu eeldus vedeliku arvestuses ei pidanud vett ja tuli tõdeda, et joogiga on halvasti, õigemini on see täitsa otsas.
Ees ootas ca 14 kilomeetrit singleid, õnneks polnud juurikad mõistust päris ära raputanud ja oli taipu pisut tempot tagasi tõmmata, aga hoolimata sellest hakkasid poolel teel vedelikuni kummitama krambid. Paraku hoiatuseks need ei jäänud ja hoolimata magneesiumi ampullist tuli hakata jalga jõuga sirgu lükkama, proovisin küll teise ampulliga olukorda leevendada, aga ei midagi.
Keegi kahe kõrva vahel arvas, et lurista veel üks geel ka hammaste taha, äkki läheb paremaks, kuid ei aidanud ka see, ainus mida tunda sain, oli kokkukleepunud suu ja toidutoru mööda allaveniv geel.
Krampe, kleepuvat suud ja singleid nautides see neljas piinarikas ring läbi sai, nüüd oli aeg ennast spordijoogiga kosutada ning pisut keha kinnitada, lisaks magneesiumivaru täiendada.
Ja müdinal edasi viiendale ringile, viies oli selline krambihoiatusega taastumisring, nii mõnigi singel ei tundunud enam üldse nii hea, sadul polnud üldse mugav, iga juurikas tundus lausa hüpekana ja aina rohkem tuli kiigata rehve, sest pidevalt oli tunne, nagu oleks rehv tühi ja ratas absoluutselt ei taha enam veereda. Kuna tempo ja pulss olid langenud, siis tuli aeg-ajalt teed anda ka tagant tulijatele.
Viiendalt ringilt saabudes kiire kehakinnitus, veepaagi kontroll ja jõuga edasi viimasele ringile.
Tempo ei tahtnud kuidagi kerkida, aga Põdra singlil oli järgi jõudmas Arvi Romandi ja see oli märk sellest, et nüüd tuleb küll hakata tempot kergitama. Kraavi singlil andis Arvi teada, et on samuti sõbrunenud hr. KRAMBIGA ja seis suhteliselt sama mis minul.
Hoogu juurde ning eesmärk püsida rattal, sest ühe mudase silla ületamisel pidin rattalt maha tulema ja see ei olnud naljakas, niipea kui jalad sirgu läksid, muutusid lihased kiviks ja valu ei olnud meeldiv, seega ruttu ratta selga ja jalad uuesti liikuma.
Käsna singlil oli küll konkreetselt tunne, et terve trobikond väikeseid Käsna-Kallesid hoiab ratast kinni ja takistavad veeremist kõikide vahenditega.
Veel üks imeva algusega metsatee, pisut puude vahel nikerdamist ja elu esimene Saku100 saigi tehtud, aega kulus selleks 6:09:20.

Täpsemad andmed said järgmised:

Kilomeetreid: 100
Aeg: 6:09:20
Koht: 17
Keskmine kiirus: 16,24 km/h
1. ring: 54:28
2. ring: 54:28
3. ring: 56:33
4. ring: 1:04:39
5. ring: 1:12:30
6. ring: 1:06:13

Sõidujoon sai järgmine (siit on kenasti näha millal vedelik lõppes ja pulss langes)



Tänusõnad lähevad:

Porter Racingule ägeda raja ja maru vahva päeva eest.
Arvile, tänu kellele läks viimasel ringil põnevaks ja suutsin leida veel pisut rammu.
Võistlejatele, kes andsid panuse Tervisespordi meeskonnal mahumeistrite tiitli teise koha saavutamiseks. Usun, et suutsime Porteri ja Jõelähtme Singli meeskondadele ärevat konkurentsi pakkuda.

Porter Racing 24 osalejat ja 1400 km.

Tervisesport 16 osalejat ja 1260 km.
Jõelähtme Singel 15 osalejat ja 1260 km.

Müts maha paari võistleja ees:
Ain-Ivar Tupp sõitis 100 kilomeetrit juurikaid läbi ühekäigulise ja täisjäiga rattaga.
Kristi Klausi neljanda ringi kommentaarid küll ei kannata päevavalgust, aga motivatsioonimeeskond ja kange iseloom aitasid siiski 100 km ära teha.

Ratta- ja singlihuvilised, kes pole veel sellest üritusest osa saanud, soovitan soojalt järgmise aasta kalendris Saku100 võistluspäev väga rasvaselt ära märkida ning kohal olla, seda lihtsalt peab omal nahal kogema!


Aga mis siis ikka, mõned päevad taastumist ja saabki Skoda kolmapäevaku raames uuesti samadel singlitel seda sama raamatut uuesti lugeda.


CC Rota Mobilis on keeranud kokku üpris mõnusa videomeenutuse.

Hulgaliselt meenutusi pildis.

Kõik tulemused leiab siit.



Puhas nauding




Sai ka rattad maast lahti

TEHTUD!


Juurikaprofesor Ivar, üks käik ja amordivaba ratas

Aga hoolimata sellest Saku100 tehtud ja positiivset emotsiooni küllaga


Tervisespordi kange tüdruk Kristi Klaus



Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

MG MGS5 EV taksorindel: mida õpetas meile 10 autot ja üks karm talv

MG MGS5 EV taksorindel: mida õpetas meile 10 autot ja üks karm talv Enamik proovisõite kestab paar tundi ja paarsada kilomeetrit. Meie oma kestab juba mitu kuud. 2026. aasta algusest on meil kasutuses kümme MG MGS5 EV-d, läbisõidud praeguseks 14 000 kuni 35 000 kilomeetrit, ja need autod ei vea peret kord nädalas poodi — need sõidavad Forus äpis taksona, ehk saavad oluliselt karmimat kasutust kui ükski eraomanik neile kunagi annaks. Just sellepärast arvan, et meie tähelepanekutel on natuke rohkem kaalu kui ühel pühapäevasel ringil esinduse ümber. See ei ole reklaamtekst. Räägin ausalt nii sellest, mis töötab hästi, kui ka sellest, mis meil esimese talvega untsu läks. Alustangi sealt, sest see on kõige olulisem osa. Kõigepealt aus jutt: talvine tõrge ja kuidas see lahenes Olgem ausad — esimesed kuud ei läinud libedalt. Kolm meie esimest autot hakkasid talvel tõrkuma. Probleem osutus suuresti seotuks veega, mis kogunes survepesu käigus kuskile radiaatorite/komponentide vahele. Tasub meel...

Kolm KIA-t korraga proovil: EV3, EV4 ja EV5 — kas mõni neist jõuab taksoritta?

  Kolm KIA-t korraga proovil: EV3, EV4 ja EV5 — kas mõni neist jõuab taksoritta? Tunnistan kohe ausalt: KIA polnud kunagi bränd, mille kohta mul oleks olnud tugevat arvamust, eks mäletame kõik neid esimese otsa saabunud KIA ja Hyundai mudeleid, no polnud nagu materjali.   Aga pole saladust, maailm on muutumises ja  never  don't   say  never . Ehk märtsis sõitsin läbi kolm KIA elektriautot — EV3, EV4 ja EV5 — selge eesmärgiga: leida, kas mõni neist sobiks Forus taksoritta. Ja kuna võimalikud kandidaadid, peavad olema mugavad juhile ning ka kliendile ehk mille järgi neid kaalun, ei ole pühapäevane ring esinduse ümber, vaid päris töö. See lugu on sellest, mida ma nägin. Räägin ausalt nii sellest, mis töötab, kui ka sellest, mis ei vaimusta. Aga alustan sealt, kuidas ma KIA juurde üldse jõudsin — sest see on osa loost. Ja et ei ununeks, siis kummardus ja tänud võimaluse eest Viking Motrosile ja Gunnar Koitmaale. Kuidas üks skeptik KIA juurde sattus Esialgsetel ...

Mercedes EQS 450+ seiklus Euroopas LIVE

 Murrame müüti! Aga mida me siis murrame ja mis murdja mina olen?  Valdavalt ikkagi on kuulda, et EV ei kõlba suuresti millekski: pole seal häält, istu kogu aeg juhtme otsas, kindlalt jääd tühja akuga teele ja elu saab EV autoga olema üks paras peavalu. Aga vaatame, teeme õige proovi ja teeme ühe poogna Eesti - Itaalia - Eesti. Kas üldse on võimalik, kas peab sõbra järele kutsuma, kas jään tühja akuga teele, kas suurema osa ajast veedan juhtme otsas? Ja kui peaks sõit sõidetud saama, siis palju kulub elektrit, palju kulub raha ning kui vaevaline on EV-ga pikem seiklus ette võtta? Mina ja istumise all olev EV.   Minu ajalugu on tagasihoidlik, parajalt seiklushimuline, pigem uuendustele avatud, sisuliselt pool elu ninapidi autonduse juures olnud, sh ikka käed alati õlised. Kogemusepagas sõiduautode remondi poole peal rammus ja veelgi rammusam veokite ravimisel. Suur osa elust kummardanud ainult kolme tähemärki (BMW), täna pisut tähti kabetanud ja peale kärpeid on viimasel a...