Otse põhisisu juurde

Dr. Holdeni ravikuuril, ametliku nimetusega "Haanja100" 2013.

Kui nüüd hästi meenutada, siis veel peale Tartu rattamaratoni olin kindel, et mul sellist haigust küljes ei ole, mis vajaks Dr. Holdeni iga-aastast raviseanssi.
Kuid Kõrvemaal RMK sügismaratonil käis esimese hooga vasakust jalast mingi imelik raks läbi ja viimastel tõusudel tabas mind ilmutus, ma vajan ravi ja kiiremas korras. Sõit tehtud, jagasin ilmutuse kohta infot ka teistega ja oligi asi selge, ainus asi, mis siin aitab, on Haanja100.

Egas siis muud, kui sai väheke maad uuritud, imekombel õnnestus veel saada saatekiri ja 27. septembril võis sõit Rõuge poole alata. Ööbimine oli organiseeritud Singli rahva poolt Rõuge külje alla, süüa anti, saun oli olemas ja seltskond väga mõnus.

28. septembri hommikul polnud enam pääsu ja tuli ennast vormi sättida ja 100-kilomeetrilisele raviseansile minna, stardis oli patsiente 500 ringis, start marurahulik, ei mingit rapsimist, selline tunne, nagu kõik läheks hommikusele piimaringile, aga jah, kuhu siin ikka kiirustada, vaja siiski 103 ravikilomeetrit läbida ja kiirus pigem vastupidavuseks ja jõuks ümber kabetada.
Nagu juba mainitud, siis sõit algas rahulikult, Suure-Munamäe tõusul sai kenasti punane lips ette vändatud, esimesel suuremal laskumisel kiire kodujooks (üle lenksu).
10 km juures oli selge, et taas on mingi jama pedaaliga, õnneks oli Singlite meeskond koos tööriistakohvriga tee ääres ja seal sai natuke midagi tehtud, sõna otseses mõttes "midagi tehtud", igal juhul sellest midagi paremaks ei läinud ja järgnevad 93 kilomeetrit tuli sõita pedaaliga, mis käis jalastumisel lihtsalt võlli otsast ära ning polnud vajadust klipist lahti tehagi :).
Rada oli ikka täitsa super, vähemalt minusuguse amatööri jaoks, üsnagi kiirelt sai selgeks, et "kui" finishi lippu näen, siis vaevalt enam mingit jõuraasu üle on.
TP-d olid hoopis teistmoodi kui Samsungil kihutades, uskuge või mitte, aga TP-s oli rattureid ja neid oli palju, kes sõi, kes timmis ratast, määris ketti, pesi jne. Muidugi olid TP menüüd väga tasemel, super äge.
Rajal oli samuti elu ägedaid hetki kamaluga, kõiki jõuagi kohe meenutada ja ega saa kõike ära ka rääkida, muidu uutele patsientidele ei jäägi avastamisrõõmu.
Minule jäi kõige ehedamalt meelde üks järjekordne pikk ja vaevaline tõus, kus oli lisaboonuseks kerge savine ja libe pinnas, samas oli pedaalitav, kerge lips juba ees, lõppu veel ei paista, kuid silt oli olemas, kirjaks "Mis kuradi mägi see on?" No tõesti, mis kuradi mägi see on, mis ei lõppe, viimaks kui paistis lõpp, oli uus silt "See ongi Kuradi mägi!" Selliseid väga huumorikaid ja motiveerivaid infotahvleid rajal ikka jagus ning tänu nendele võib olla saigi kenasti finishisse jõutud.
Loomulikult on värskelt meeles taevatrepp, no oli see ikka minemine, kui tõesti taevasse pääsemine päriselt ka nii raske on, siis mina jääks selle Kuradi mäe juurde ja oleks vana Kuradiga täitsa nõus.
Üldiselt võib öelda, et rajal neid kohti piisavalt, kus lihtsalt mõtlesin, et mida ma siin teen ja miks ma siin olen, tegelikult ma ei ole ju nii haige.
Viimased 10 kilomeetrit läksid juba kuidagi lihtsamalt, tagumik oli tundetu, käed-jalad ei tundnud enam midagi, lihtsalt väntasin, kuid kui ületasin finshijoone, oli asi kohe selge, see oligi selle hooaja kõige ägedam sõit ja ma ei kahetse mitte raasugi, et selle saatekirja vastu võtsin ja raviseansist osa võtsin, pigem oli kohe küsimus, kust ja kuidas saaks järgmiseks aastaks uue saatekirja, sest jutuks olnud ilmutus või haigus on igal juhul krooniline ja vajab edaspidi kindlasti ravi.

Õhtu möödus Singli rahva mõnuses seltskonnas, korralik kehakinnitus, kerge mõdu, taastav rumm, pokker ja rajalt parimate palade ümberjutustus.7:32:21

Esimese seansi numbrid said sellised: aeg 7:32:21, kohaks 315.
Sõidujälg sai järgmine: http://www.endomondo.com/workouts/251409623/2256564

Kohtumiseni 2014 Haanja100 kroonilise haiguse ravikuuril.

Retsept
 Ettevalmistused:
 Tehtud
 93 km selle pedaaliga
Fantastiline seltskond

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

MG MGS5 EV taksorindel: mida õpetas meile 10 autot ja üks karm talv

MG MGS5 EV taksorindel: mida õpetas meile 10 autot ja üks karm talv Enamik proovisõite kestab paar tundi ja paarsada kilomeetrit. Meie oma kestab juba mitu kuud. 2026. aasta algusest on meil kasutuses kümme MG MGS5 EV-d, läbisõidud praeguseks 14 000 kuni 35 000 kilomeetrit, ja need autod ei vea peret kord nädalas poodi — need sõidavad Forus äpis taksona, ehk saavad oluliselt karmimat kasutust kui ükski eraomanik neile kunagi annaks. Just sellepärast arvan, et meie tähelepanekutel on natuke rohkem kaalu kui ühel pühapäevasel ringil esinduse ümber. See ei ole reklaamtekst. Räägin ausalt nii sellest, mis töötab hästi, kui ka sellest, mis meil esimese talvega untsu läks. Alustangi sealt, sest see on kõige olulisem osa. Kõigepealt aus jutt: talvine tõrge ja kuidas see lahenes Olgem ausad — esimesed kuud ei läinud libedalt. Kolm meie esimest autot hakkasid talvel tõrkuma. Probleem osutus suuresti seotuks veega, mis kogunes survepesu käigus kuskile radiaatorite/komponentide vahele. Tasub meel...

Kolm KIA-t korraga proovil: EV3, EV4 ja EV5 — kas mõni neist jõuab taksoritta?

  Kolm KIA-t korraga proovil: EV3, EV4 ja EV5 — kas mõni neist jõuab taksoritta? Tunnistan kohe ausalt: KIA polnud kunagi bränd, mille kohta mul oleks olnud tugevat arvamust, eks mäletame kõik neid esimese otsa saabunud KIA ja Hyundai mudeleid, no polnud nagu materjali.   Aga pole saladust, maailm on muutumises ja  never  don't   say  never . Ehk märtsis sõitsin läbi kolm KIA elektriautot — EV3, EV4 ja EV5 — selge eesmärgiga: leida, kas mõni neist sobiks Forus taksoritta. Ja kuna võimalikud kandidaadid, peavad olema mugavad juhile ning ka kliendile ehk mille järgi neid kaalun, ei ole pühapäevane ring esinduse ümber, vaid päris töö. See lugu on sellest, mida ma nägin. Räägin ausalt nii sellest, mis töötab, kui ka sellest, mis ei vaimusta. Aga alustan sealt, kuidas ma KIA juurde üldse jõudsin — sest see on osa loost. Ja et ei ununeks, siis kummardus ja tänud võimaluse eest Viking Motrosile ja Gunnar Koitmaale. Kuidas üks skeptik KIA juurde sattus Esialgsetel ...

Mercedes EQS 450+ seiklus Euroopas LIVE

 Murrame müüti! Aga mida me siis murrame ja mis murdja mina olen?  Valdavalt ikkagi on kuulda, et EV ei kõlba suuresti millekski: pole seal häält, istu kogu aeg juhtme otsas, kindlalt jääd tühja akuga teele ja elu saab EV autoga olema üks paras peavalu. Aga vaatame, teeme õige proovi ja teeme ühe poogna Eesti - Itaalia - Eesti. Kas üldse on võimalik, kas peab sõbra järele kutsuma, kas jään tühja akuga teele, kas suurema osa ajast veedan juhtme otsas? Ja kui peaks sõit sõidetud saama, siis palju kulub elektrit, palju kulub raha ning kui vaevaline on EV-ga pikem seiklus ette võtta? Mina ja istumise all olev EV.   Minu ajalugu on tagasihoidlik, parajalt seiklushimuline, pigem uuendustele avatud, sisuliselt pool elu ninapidi autonduse juures olnud, sh ikka käed alati õlised. Kogemusepagas sõiduautode remondi poole peal rammus ja veelgi rammusam veokite ravimisel. Suur osa elust kummardanud ainult kolme tähemärki (BMW), täna pisut tähti kabetanud ja peale kärpeid on viimasel a...